ILE KOSZTUJE ŚLUB CYWILNY ?

ILE KOSZTUJE ŚLUB CYWILNY ?

ile kosztuje ślub cywilnyŹródło: Idoindu.com

Ile kosztuje ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego ?

W przypadku ślubu cywilnego opłaty urzędowe mogą być najmniejszym wydatkiem podczas organizowania ślubu i wesela.

Koszt ślubu cywilnego w Urzędzie Stanu Cywilnego;

• opłata skarbowa za sporządzenie aktu małżeństwa – 84 zł
• opłata za dokument potwierdzający brak przeciwwskazań do zawarcia związku (w przypadku rozwodu lub śmierci poprzedniego małżonka), czyli każdy przedstawiony odpis skrócony (odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie, odpis aktu zgonu) – 22 zł
• opłata za zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa przez obywateli Polski poza granicami kraju – 38 zł
• opłata za decyzję przyspieszenia miesięcznego terminu oczekiwania na zawarcie małżeństwa – 39 zł

Jeżeli życzysz sobie oprawę muzyczną podczas ślubu cywilnego w zależności od urzędu, musisz dodatkowo zapłacić od 50 do 150 zł.

W przypadku pary młodej biorącej ślub cywilny i pochodzącej z tego samego miasta opłata urzędowa wynosi 84 zł za sporządzenie aktu małżeństwa.

W przypadku gdy Panna Młoda lub Pan Młody pochodzi z innego miasta należy doliczyć opłatę 22 zł za wydanie odpisu aktu urodzenia.

Jeżeli oboje nie pochodzicie z miasta w którym bierzecie ślub cywilny będzie to łącznie 44 zł za wydanie dwóch odpisów aktu urodzenia plus 84 zł za sporządzenie aktu małżeństwa.

Jeżeli związek małżeński zawiera wdowa lub wdowiec albo rozwódka i rozwodnik niezbędne będą dokumenty stwierdzające brak przeciwwskazań do zawarcia tegoż związku. W przypadku wdowy lub wdowca będzie to akt zgonu małżonka, za który należy dodatkowo zapłacić. W przypadku skróconego aktu zgonu jest to koszt 22 zł.

Wiązanka ślubna dla Panny Młodej, która upiększy całość ceremonii ślubu cywilnego to wydatek rzędu 100-400 zł zależnie od wielkości i dostępności kwiatów.

Ile kosztuje ślub cywilny w plenerze ?

Ślub cywilny w plenerze to wydatek w postaci 1000 zł.

Do tej kwoty należy doliczyć opłatę za transport urzędnika, który przyjedzie na wyznaczone miejsce, aby udzielić ślubu.

Pamiętaj, że ślub cywilny w plenerze wymaga zachowanie powagi wydarzenia oraz gwarantującym bezpieczeństwo wszystkich uczestników uroczystości. Jeżeli te warunki nie będą zachowane ślub może nie zostać udzielony.

Do kosztu ślubu cywilnego należy dodatkowo ująć ubiór pary młodej oraz ewentualne przyjęcie lub wesele…

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here