DRUHNA

DRUHNA

Druhna towarzyszy Pannie Młodej w przygotowaniach do ślubu i wesela. Druhna może także pomagać świadkowej w przygotowaniach do wieczoru panieńskiego. Druhnami mogą być osoby z rodziny np. siostry, kuzynki a także przyjaciółki Panny Młodej. Nie ma znaczenia ich stan cywilny oraz wiek – wszystko zależy od decyzji Panny Młodej. Najczęściej druhny mają sukienki w tym samym kolorze ( ale w innym niż Panna Młoda ) i w tej samej stylistyce ( mogą różnić się fasonami ).  Podczas ceremonii ślubu orszak składający się z kilku druhen jest niezwykle widowiskowy i przeważnie robi wielkie wrażenie.

druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com
druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com

druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com

Druhna a świadkowa różnice:

Świadkowa jest obowiązkowa – druhna lub druhny są dodatkowo,

Świadkową jest tylko jedna a druhen może być kilka,

Świadkowa może być jedną z druhen,

 

druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com

Obowiązki druhny:

Obowiązki druhny przed ceremonią ślubu;

Obowiązki druhny zaczynają się jeszcze przed ceremonią ślubu. Druhna może pomóc Pannie Młodej w wyborze sukni, dodatków czy biżuterii. Najważniejsze aby druhna była szczera i jak najlepiej pomogła pannie młodej. Kto wie czy za jakiś czas druhna nie będzie potrzebowała pomocy w drugą stronę 😉

Druhna pomaga także świadkowej przy organizacji wieczoru panieńskiego.

druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com

Obowiązki druhny w dniu ślubu;

W dniu ślubu druhna pomaga pannie młodej od samego początku. Towarzyszy jej u makijażystki, podczas układania fryzury a także może pomóc przy wiązaniu gorsetu oraz zakładaniu welonu. Druhna powinna czuwać nad wyglądem panny młodej i w razie potrzeby korygować aby panna młoda nie tylko czuła się wyjątkowo ale też wyjątkowo wyglądała J Dobrze jest gdy druhna w torebce posiada niezbędnik weselny zawierający m.in. igłę, nitkę, szminkę, puder, lusterko, rajstopy i inne kobiece akcesoria.

Druhna może rozdzielić wśród gości weselnych ryż lub płatki róż itp. Do obsypania młodej pary po wyjściu z kościoła lub USC ( należy wcześniej się upewnić czy wolno sypać w tym miejscu )

Obowiązki druhny podczas wesela;

Druhna może pomóc gościom weselnym zająć ustalone miejsce na Sali weselnej jeżeli wcześniej będzie znała ich ułożenie.

druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com

Kwiaty dla druhny;

Niezbędnym dodatkiem o który  należy zadbać są kwiaty dla druhny. Mogą być mniejszym odpowiednikiem bukietu panny młodej. W przypadku kilku druhen mogą mieć inną stylistykę niż bukiet panny młodej ale muszą być jednakowe aby każda druhna miała taki sam bukiet.

druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com

druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com

Sukienka dla druhny;

Sukienka dla druhny bez wątpienia powinna być dopasowana do stylizacji Panny Młodej. Powinna być subtelna i elegancka jednak obowiązkowo nie może przewyższać kreacji Panny Młodej. Nie chodzi tu odwracanie uwagi od Panny Młodej.  Przy wyborze koloru sukienki dla druhny ciemnie barwy oraz biel (jeśli klasycznie biała jest suknia Panny Młodej) w tym odcienie kremowe,beżowe czy ecru należy pominąć. Sukienki mogą różnić się fasonami – zależnie od figury  dobrze będzie w tym samym stylu i kroju.Jeśli chodzi o krój sukienki dla druhny dobrze sprawdzają się tiulowe kreacje oraz klasyczne z rozkloszowanym dołem. Orszak składający się z kilku druhen może być niezwykle widowiskowy i robi wielkie wrażenie podczas ceremonii ślubu.

Przy wyborze sukienki dla druhny warto postawić na jeden wspólny element…

może to być jednakowy krój, kolor lub gama kolorystyczna (np. pastele kolory).

To prawda… bardzo popularne druhny m.in. w USA czy Anglii nie są Polskim zwyczajem… jednak coraz częściej Panna Młoda decyduje się na druhny dzięki czemu można spotkać się z widokiem orszaku składającego się z druhen…

druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com

druhna

Źródło: Marthastewartweddings.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here